ثبت نام و دریافت کارت بازدید

اینجا بندرعباس است

بندرعباس، مرکز استان هرمزگان، مهمترین و بزرگترین بندر تجاری، ماهیگیری و نظامی ایران است. امروزه بیش از ۶۰ درصد تجارت کشور از بندرعباس و اسکله‌هایش عبور می‌کند و تقریباً راه دسترسی به اکثر مایحتاج کشور این بندر است.

بندرعباس مثل هر بندر تجاری مهم دیگر، از نوع خودش در دنیا، شهر فرصت‌هاست و جدا از بومی‌های هرمزگان، میزبان مردمانی از مناطق مختلف، از شمال، غرب، شرق و مرکز ایران می باشد که برای استفاده از فرصت‌های اقتصادی این شهر، ساکن بندرعباس شدند.

شهر بندرعباس بیشتر یک شهر تجاری و اقتصادی است و از لحاظ گردشگری شهر بسیار دیدنی می باشد و به غیر از مردم خونگرم و همینطور غذاها و خوراکی های منحصر به فرد، به خاطر مرکزیت بندرعباس از همه جاهای هرمزگان و همینطور بعضی کشورهای عربی، تنوع بسیار بالا و مزه بسیار عالی دارد.

از نقطه نظر سفر، به دلیل نوع آب و هوا، بندرعباس مثل بقیه جاهای هرمزگان دو فصل دارد. فصل بدون مسافر و فصل سفر. فصل سفر از اواخر مهر و اوایل آبان شروع می‌شود و در آذر ماه بهترین آب و هوا را می توان در بندرعباس تجربه کرد و از سفر لذت برد.

مسیرهای دسترسی بندرعباس

ماشین شخصی – اتوبوس

برای سفر زمینی با ماشین شخصی از تهران به بندرعباس، سه مسیر پیش رو دارید. این مسیرها از این قرارند:

مسیر اول به طول ۱۲۷۶ کیلومتر که ۱۳ ساعت و ۲۶ دقیقه طول می‌کشد؛ مسیر شماره ۱ از مسیر شهرهای تهران، قم، کاشان، یزد، سیرجان، بندرعباس؛

مسیر دوم به طول ۱۳۸۲ کیلومتر که ۱۵ ساعت و ۷ دقیقه طول می‌کشد؛ مسیر شماره ۲ از مسیر شهرهای تهران، قم، کاشان، شاهین شهر، اصفهان، سیرجان، بندرعباس؛

مسیر سوم به طول ۱۵۰۶ کیلومتر که ۱۷ ساعت و ۴۰ دقیقه تا رسیدن به مقصد زمان می‌برد و در مسیر شماره ۳ از مسیر شهرهای تهران، قم، کاشان، شاهین شهر، نجف آباد، یاسوج، شیراز، بندرعباس؛ عبور خواهید کرد.

تقریباً از تمام شهرهای بزرگ و نیمه بزرگ به مقصد بندرعباس اتوبوس مستقیم با انواع درجه و کلاس‌بندی وجود دارد.

  قطار

از تهران روزانه ۲ تا ۳ قطار، از مشهد هر روز یک قطار و از اصفهان یک روز در میان یک قطار به مقصد بندرعباس وجود دارد.

همچنین اگر استقلال سفر با ماشین شخصی رو دوست دارید ولی حال و حوصله رانندگی در جاده و مسیرهای طولانی رو ندارید، از هر سه شهر تهران، مشهد و اصفهان می‌ توانید خودرو شخصی خود را سوار بر قطار نمایید و در بندرعباس تحویل بگیرید.

فاصله زمانی مسافرت با قطار از تهران به سمت بندرعباس در حدود ۱۵ ساعت و ۲۰ دقیقه است و ایستگاه راه آهن بندرعباس تا مرکز شهر حدود ۲۰ دقیقه فاصله دارد و برای رفتن به مرکز شهر تنها راه استفاده از تاکسی‌ و ماشین‌ شخصی می باشد.

هوایی

فرودگاه بین المللی بندرعباس یکی از فرودگاه‌های پر رفت و آمد کشور با حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ پرواز در هفته‌‌ می باشد و از شهرهای تهران، اصفهان، مشهد، شیراز، کرمان، کیش، ساری، رشت، کرمانشاه، یزد، تبریز، جزیره سیری، ابوموسی و چابهار در ایران و دبی (امارات) و دوحه (قطر) به بندرعباس و بالعکس پرواز وجود دارد. هواپیما گزینه بسیار راحت اما با هزینه ای بیشتر نسبت به سایر گزینه ها است و در کمتر از ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه در فرودگاه بندرعباس خواهید بود.